Únor 2017

Dá se zhubnout?

11. února 2017 v 16:00 | Veronika |  Au Pair v UK
Tohle téma je trochu mimo Au Pair, ale na Au Pair stránkách se o tom holky baví pořád.

Dá se zhubnout? Zhubli jste tu? Přibrali jste tu?

Je totiž pravda, že britové to mají s jídlama jinak. Mají malé obědy a velké večeře. Hlavně většina britských jídel je docela na tlousnutí. Zase na druhou stranu musíte brát v potaz to, že jste deno denně s dětma, takže jste stále v pohybu a dá se zhubnout, že.

Některé holky (a nebylo jich málo) psaly, že ztloustly, ale většina jich psala, že zhubly. A já jsem jedna z těch, co zhubly. Neříkám, že jsem zhubla nějak extrémně nebo tak, ale jelikož jste pořád s dětmi a nemáte na jídlo čas a ani pomyšlení, protože věřte mi, věnovat se dvoum dětem navzájem je pořádná fuška.


Stesk po domově;

10. února 2017 v 16:00 | Veronika |  Au Pair v UK
Jestli vám někdo řekl, že jel dělat Au Pair a ani jednou se mu nezastesklo, tak vám lže. A nebo jsou to fakt jeden z těch typů lidí, co nemají skoro žádný emoce nebo jim na rodině nezáleží nebo od rodiny utíkají za lepším životem.

Můj první den při příjezdu byl v pohodě, ale od dalšío dne jsem skoro měsíc každý den brečela. Kdykoliv jsem volala s rodinou nebo si na to jen vzpomněla, tak jsem brečela jak malá holka. Není to jednoduchý, není. My Au Pairky to víme, takže pokud sem přijedete a chce se vám každý den brečet, brečte, nikdo vás za to odsuzovat nebude. Jediný, co udělat, je hlavně to nevzdávat. Když už jednou tu Au Pair dělat budete, nevzdávejte to tak rychle i kdyby se vám sebevíc stýskalo. Dělat Au Pair vám pomůže nejen s tím se osamostatnit, ale dobře vás to připraví i na život po práci jako Au Pair.

Upřímně si myslím, že jak se dostanete přes první dva týdny, tak budete v pohodě! Jde jen o to mít silnou vůli a opravdu to nevzdávat! Myslete na to, že to není těžké jen pro vás, ale i pro rodinu a především pro děti. Pro ně je totiž strašně divné, že je najednou v domě o člověka navíc


Pondělky jsou nejhorší;

9. února 2017 v 16:00 | Veronika |  Au Pair v UK
Ahoj!

Mě upřímně teda pondělky nevadí. Já už jsem si tak nějak zvykla, ale jdiná věc, které se každé pondělí děsím je to, když mám budit děti. Jak jistě víte, děti jsou normálně ufňukaný a nevrlý, ale když je vzbudíte ráno, po úžasným víkendu, aby vstávali do školy, tak je to mazec, co vám budu povídat.

Takže si připravte pevný nervy, pokud jedete dělat Au Pair!


Dostala jsem přidáno!

8. února 2017 v 16:00 | Veronika |  Au Pair v UK
Před pár dni za mnou host máma přišla s tím, že mi dají přidáno. Rozhodně jsem to nečekala, ale je to dost příjemné překvapení.

Když jsem se jí zeptala na důvod proč, tak odpověděla, že jim pomáhám víc, než bych měla, dělám věci, které ani Au Pair nedělají a že jim prostě pomáhám tak, že je jejich život jednodušší a nemusí mít tolik stresu.

Takže jo, občas existují rodiny, které vás ocení! I když třeba až po roce s nima, ale přeci jen!


Proč si občas připadám jako služka;

7. února 2017 v 16:00 | Veronika |  Au Pair v UK
- každý ráno mě u dřezu čeká nádobí, které rodiče použijí večer před tím + to, co použijí ráno u snídaně
- když jsou nějaké oslavy, musím mít nádobí průběžně, aby se to tam nehromadilo (i když je to v mém volném čase)
- chodím na poštu ve svém osobním volnu
- když sedíme u večeře a malá potřebuje na záchod, vždycky jdu já
- nebo když potřebuje kdykoliv na záchod, host táta řekne; Veronika tě tam vezme
- jedu nakoupit cokoliv potřebují, kdykoliv si písknou
- nemám skoro vůbec volný čas (a i ve volném čase mám děti pořád za prdelí)
- když je v neděli rodinná večeře, vždycky po večeři musím pomoct uklidit

Tyhle důvody tu nepíšu proto, abych si nějak stěžovala. Jen vám chci trochu ukázat, že být Au Pair má i své nevýhody. ☺


Na jak dlouho?

6. února 2017 v 16:00 | Veronika |  Au Pair v UK
Když si poprvé píšu s nějakou holčinou, co se zrovna stala Au Pair, první na co se mě ptají je - JAK DLOUHO UŽ JSI AU PAIR. A jelikož všem odpovídám, že víc jak rok, tak si tak trochu prijdu jako Au Pair důchodce.

Když si poprvé píšete s rodinama, první věc, co byste si měli stanovit, jsou podmínky ohledně otázek
- NA JAK DLOUHO
- JAK DLOUHO PŘEDEM CHTĚJÍ OZNÁMIT, KDYŽ BUDETE ODCHÁZET
- MOŽNOST PRODLOUŽENÍ, POKUD TO BUDE KLAPAT NA OBOU STRANÁCH

Já a moje rodina nemáme žádnou smlouvu. Jediné, co po mě chtěli je to, abych jim alespoň minimálně měsíc před odchodem řekla, že budu odcházet. Ale existují rodiny, které od vás budou chtít písemně podepsanou smalouvu o tom, na jak dlouho tam budete.

Já upřímně jsem moc ráda, že takovou smlouvu nemáme, protože můžu odejít kdy chci a jedinou mou podmínkou je jim t říct předem.


Když vám na nervy nelezou jen děti;

5. února 2017 v 16:00 | Veronika |  Au Pair v UK
Co si budeme nalhávat - děti jsou pořádná práce a zároveň vám občas lezou tak strašně krkem, že byste se nejraději zavřeli ve skříni a celý den se s nimi nebavili. To bohužel ale jako Au Pairky nemůžeme, že.

Co je ale občas ještě víc otravnější je, když vám začnou lézt na nervy i rodiče.

Nejhlavnějším problémem občas je to, že vám věci oznamují třeba hodinu předem (např. vám v ten samý den, hodinu před hlídáním oznámí, že budete večer hlídat a že oni jdou ven). Nebo když se vás ani nezeptají, jestli máte čas, ale rovnou vám oznámí, že jim o víkendu musíte pomoct s oslavou narozenin.

Další otravnou věcí je, když ze sebe rodiče dělají chudáčky. Chápu, že třeba jsou trochu unavení a proto mají nás, Au Pairky, abychom jim pomohly, ale když vám skoro denně máma oznamuje, jak je strašně unavená a že děti jí ještě víc unavují, tak jako pardón, ale proč si ty děti pořizovali? My Au Pairky jsme ty, co jsou s těma dětma každý den a nestěžujeme si, že jsme unavené. To, že oni je mají jen o víkendu, kdy my Au Pairky máme konečně čas pro sebe, není přeci tak vyčerpávající, nebo jo?

Další věcí je ten britský suchý humor. Hodněkrát už se už i stalo, že s dětma mluví jako s dospělými (např. když se 5 letá holčička zeptá, proč se stmívá dříve, tak my jako Au Pairky bychom si vymyslely super pohádku o tom, jak je sluníčko unavené a jde spát dřív, ale host rodiče to občas berou tak, že se jich ptají na nějaký zákony a začnou jim to vysvětlovat jako dospělákovy s věděckými pojmy). Nebo když malá řekne tátovi, že je to její princ a že až vyroste, tak si ho vezme, a on ji na to odpoví, že to vůbec ne, že to je incest. Jak má 5 letá holka, která má ještě krásnou a čistou fantazii vědět, co je to incest a že si tatínka až bude dospělá vzít nemůže?


Našla by se spousta dalších věcí co by se dala vytknout, ale pro teď mě napadly jen tyhle. ☺

Nezaplacený přesčas?

4. února 2017 v 16:00 | Veronika |  Au Pair v UK
Jo, i to se občas stává. Musím uznat, že za tu dobu, co tu jsem (rok a 4 měsíce) se mi tohle stalo poprvé.

V podstatě - kdykoliv hlídáte navíc (třeba při prázdninách nebo když rodiče jedou na víkend pryč), tak byste měli dostat připlaceno za práci přesčas (což samozřejmě dává smysl). Co se stalo v mém případě bylo to, že jsem s malou byla 3 dny na začátku února, protože jim škola začínala až 9. 1. a druhé bylo to, že rodiče dětí jeli na týden do Dubaje a já s nima byla doma sama. Nestačila jsem se ale divit, když jsem dostala výplatu a dostala jsem jen to, co dostávám každý měsíc.

TAKŽE RADA PRO VÁS; nebuďte posery jako já a o svý peníze si určitě říkejte. :D


Dovolená u Au Pair?

3. února 2017 v 16:00 | Veronika |  Au Pair v UK
Hodně lidí zajímá, jak to je s dovolenou, když jste Au Pair. Tak tady je něco z toho, co jsem se já naučila, nebo si myslím, že je správně.

Jako Au Pair máte správně právo na 4 týdny placené dovolené. Je to pouze a čistě na vás, jak si to dohodnete s rodinkou. Já třeba osobně s rodinou něco takového vůbec neřeším. Pokud nutně potřebuji domů nebo bych chtěla jet s rodičema na dovolenou, tak to není vůbec problém. Minulý rok jsem chtěla jet s rodičema na dovolenou do Chorvatska na dva týdny a nebyl to vůbec problém. Na Vánoce jsem jela domů na dva týdny. V říjnu mě pustili na víkend domů, protože jsem jela na babiččinu oslavu narozenin. Jak říkám, je to vše o domluvě s rodinou.


Existují ale rodiny, které vám už na začátku řeknou, že vám volno dát nechtějí, protože vás budou potřebovat 24 hodin denně. Proto při prvním kontaktu s rodinou byste otázku "JAK JE TO S VOLNEM?" měli určitě zmínit.

Rodina mě vzala na dovolenou?

2. února 2017 v 16:00 | Veronika |  Au Pair v UK
Jistě jste to slyšeli, jak se Au Pairky vychloubají, že je rodina bere na dovolenou a tak. Ano, i moje rodinka se rozhodla, že v roce 2016 pojedeme v květnu na týden na Mallorku do Španělska. Zaplatili to všechno za mě a i když jsem byla na pokoji s dětma, tak to bylo super. Byli jsme v hotelu IBEROSTAR Alcudia Park na severu Mallorky. Měli jsme zaplacený All Inclusive a musím uznat - jídlo bylo skvělý.

Odlítali jsme z letiště Luton a letěli jsme společní Monarch.